קודן לרכב – סוגי קודנים

קודן לרכב (אימובילייזר בלע"ז) הוא מתקן אלקטרוני שהועד להשבית את המנוע של הרכב, אם המשתמש לא הקליד או הקיש את הקוד המתאים. כיצד פועל הקודן? אילו סוגי קודנים קיימים כיום? כיצד בוחרים את הקודן המתאים לכם?

קודן לרכב ואיך הוא עובד

הפעולה העקרונית של הקודן הינה מניעת האפשרות להתניע את הרכב או להזיז אותו. חלק מהקודנים משביתים את יכולת ההתנעה של הרכב עד אשר לא יוקש במקום המיועד לכל הקוד הסודי. ברכבים שמותקנות בהם מערכות מתקדמות יותר, ישנם סוגי קודנים המשביתים את פעולת ההתנעה או את פעולת ההזרקה של דלק למנוע.

סוגי קודנים

במהלך השנים הוכחה היעילות של קודנים לרכב, והם הפכו לחלק אינטגראלי ממערכת ההגנה לרכב מפני גניבות. בחלק מהמקרים מצורפת גם עלוקה לרכב, שביחד עם הקודן מהווה מחסום עמיד יותר מפני גניבות רכב.

סוגי קודנים לרכב

נכון להיום, ניתן למצוא סוגי קודנים שונים לרכב. בין השאר ניתן למנות קודנים המנתקים את מערכות הרכב וקודנים המותקנים ביחד עם עלוקה, המקשה מאד על הפעלת הרכב גם במקרה הבלתי סביר שהפורץ הצליח להתגבר על הקודן. זאת, כיון שהעלוקה, אם הפעולה שלה לא הושבתה בעזרת הקוד הנכון, מונעת זרימה תקינה של הדלק למנוע. קודן מסוג מתקדם משבית את פעולת הרכב באמצעות המחשבים שלו. קודן שלא הושבת כהלכה באמצעות הקוד הנכון, גורם לכך שהמחשב לא מזריק דלק למנוע, או שלא ניתן להפעיל את הרכב באמצעות המפתח.

סוג מתקדם יותר של קודן מלווה גם במפתח שעליו מותקן שבב שרק בעזרתו ניתן להתניע את הרכב. ואחרון חביב הוא הקודן המסוגל להחליף למעשה את מפתח הרכב.קודן מהסוג הזה מאפשר להתניע את הרכב גם בלי לעשות שימוש במפתח.

התקנת קודן, ובמקרים רבים גם התקנת עלוקה לרכב, בינה דרישת סף של חברות הביטוח לרכב. ואולם הבחירה בין סוגי קודנים לרכב נתונה, במקרים רבים, לשיקול דעתו של בעל הרכב. אם יש לך צורך להתקין קודן לרכב או להחליף קודן קיים, אנו המקום עבורך. כדאי ליצור קשר כעת ומקצוען מטעמנו יחזור אליך בהקדם, להתאמת קודן ותיאום מועד התקנה.

phone יום טוב 21 , תל אביב, 6560021 phone התקשר אלינו: 054-201-3748
זכויות יוצרים © 2024 חשמלאי רכב. כל הזכויות שמורות