מערכת החשמל של הרכב, השולטת במערכות האלקטרוניות שונות, היא אחת המערכות החשובות והרגישות ביותר של הרכב. בעיות חשמליות יכולות להיגרם על ידי בלאי, תאונות, בלאי וגורמים אחרים. בעיות מסוג זה הינן יקרות ודורשים תחזוקה וטיפול. עבור רובם נדרש אבחון ממוחשב לרכב, זאת בניגוד לתקלות החשמליות הנפוצות המופיעות לרוב האנשים לפחות פעם אחת במהלך חיי הרכב.

הכרת התקלות החשמליות הנפוצות ביותר תעזור לכם לשמור על הרכב שלכם טוב יותר ולחסוך כסף.

מהם הסימנים והטיפול בסימן מוקדם לכשל חשמלי ברכב?

מצבר לרכב

המצבר הוא מרכיב חשוב במערכת החשמל של כל רכב. הוא אחראי לנהיגה ברכב ולספק חשמל כאשר הוא לא מונע.

התקלה החמורה ביותר במצבר לרכב היא סוללה מתה או שבורה. זה יכול לגרום לרכב להפסיק לעבוד.

ראשית, יש לבדוק אם הרכב אינו מתניע, מגמגם, משמיע צליל תקתוקים או אינו זז כלל. אם אתם מבחינים שהרכב אינו מתניע או מאט, זה יכול להיות סימן לכך שהמצבר התקלקל.

במקרה כשזה סביר להניח שהסוללה מתה ויש למלא אותה מחדש או שהיא הגיעה לגבול שלה ויש להחליפה.

תקלות חשמל נפוצות ברכב

חלונות חשמליים

אם מנוע החלון החשמלי נכשל, החלון ייפתח חלקית או יפסיק להיסגר. פתחו את המכסה הפנימי ובדקו האם קיימים כבלים רופפים ולחבר אותם מחדש. אם זה לא פותר את הבעיה, פנו לחשמלאי רכב שיחליף את הרכיב התקול ויתקין מתג חדש.

מזגן לרכב

המזגן של הרכב שלנו הוא מרכיב חיוני במדינתינו החמה. אנחנו אפילו לא צריכים להפעיל אותו, אבל הוא מדליק את עצמו כשאנחנו נכנסים לרכב. אם לא, זה יכול להיות סיוט אמיתי לנסוע בקיץ החם עם מזגן שלא עובד כמו שצריך.

כמו בבית, מזגן ברכב עובד על בסיס מערכת גז וחשמל. אם אחת מהמערכות הללו נכשלת, אוויר חם יגורש במקום להתקרר. יש לטפל בבעיה באמצעות פירוק מערכת המזגנים, מילוי גז ובדיקת הטעינה הפנימית בסוללה.

מתנע

המתנע (או סטרטר) הוא מערכת ההנעה ומנגנון ההצתה של הרכב. זהו מנוע חשמלי המאפשר למנוע לבצע סיבוב ראשוני כדי להתחיל את פעולתו. הוא מוזן מהמצבר של הרכב לצורך הפעלתו. תקלה במתנע יכולה לגרום לבעיה בהתנעת הרכב וחשוב לטפל בה ללא דיחוי.

אלטרנטור

בעת הנהיגה ברכב, האלטרנטור מספק את מקור הכוח העיקרי של הרכב. הוא אחראי לטעינת המצבר ולספק את כל החשמל לרכב. האלטרנטור משמש כגנרטור ומונע על ידי חגורת מנוע חיצונית. תקלה באלטרנטור עלולה לגרום לבעיות בהתנעת המכונית. אם בעיה מתגלה, יש לתקן אותה מיד.

מערכת תאורת רכב

מדובר במערכות תאורה חיצוניות או פנים של הרכב (לוח מחוונים, נורות). בעוד שרוב האנשים יוכלו להחליף נורה שרופה ברכב, תקלות מסובכות יותר עשויות לדרוש תחזוקה מקצועית במוסך. חשמלאי מוסמך לרכב יידרש לטפל בבעיות חשמליות כמו נתיכים, חיישנים, חיווט ומגעים רופפים.

phone יום טוב 21 , תל אביב, 6560021 phone התקשר אלינו: 054-201-3748
זכויות יוצרים © 2024 חשמלאי רכב. כל הזכויות שמורות